Karaman’da, misafirmiş gibi geldikleri binalarda kimsenin bulunmadığı dairelere girerek hırsızlık yapan 3’ü kadın 4 kişiye mahkemece ev hapsi verildi.


Edinilen bilgiye göre, Karaman’ın Kazaıkarabekir ilçesinde bir evden 45 bin lira çalınması üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Hırsızlık Bürosu Amirliği ekipleri hemen çalışma başlattı. Binaya ati güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alan ekipler, hırsızlığı gerçekleştiren kadınların eşkallerini görüntülerden belirledi. Bunun ekipler, hırsızları yakalayabilmek için civar illerin emniyet müdürlükleri ile irtibata geçerek şüphelilerin görüntülerini paylaştı.

“Hırsızlar Kayseri’de yakalandı”
Niğde’de de girdikleri bir evden çaldıkları 1 milyon 500 bin lira nedeniyle her yerde aranan Z.T. (53), S.D. (32), H.Ç. (25) ve H.İ.Ç. (59), ikamet ettikleri Kayseri’de polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Niğde’de emniyetine teslim edilen zanlılar işlemlerinin tamamlanmasının ardından burada çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldılar.

“Hırsızlara Karaman’da da ev hapsi verildi”
Niğde’de mahkemece serbest kalan hırsızlar, Karaman’da gerçekleştirdikleri hırsızlıktan dolayı Karaman polisine teslim edildi. Niğde’ye giden ekipler tarafından Karaman’a getirilen 4 kişi, ifadelerinin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edildi. Mahkeme 3’ü kadın 4 şüpheliye, ev hapsi cezasına çarptırılarak evlerine gönderildi.
Özellikle güvenlik kamerası olan binaları seçen hırsızların kimsenin şüphelenmemesi için çocuklarını da yanlarına alarak misafirmiş gibi binalara giriş çıkış yaptıkları öğrenildi. Hırsızların Karaman’ın Kazımkarabekir ilçesinde de aynı yöntemi kullandıkları binanın güvenlik kamerasına yansıdı.